Xiaomi sjell tre produkte të tjera në SHBA, dhe asnjë prej tyre nuk është telefon

9

Xiaomi ka tre produkte të reja që vijnë në SHBA – dhe, për fat të keq, asnjë prej tyre nuk është telefon. “Mi Wireless Charging Pad” , “Mi Home Security Camera” dhe “Mi Robot Builder Rover” u njoftuan të premten në një ngjarje pop-up në New York City, ku tifozët e markës u mblodhën për të kontrolluar pajisjet e reja.

Të tre prodhimet e reja ndjekin trendin e Xiaomit për të ofruar një shumëllojshmëri eklektikësh të pajisjeve të zgjuara në shtëpi, duke përfshirë priza, karikues dhe kuti televizive, në vend që t’i sjellin telefonat e saj në SHBA.

Mi Wireless Charging Pad mbështet karikimin pa dhe deri në 10W të prodhimit për karikim të shpejtë. Funksionon me shumicën e smartfonëve ‘’wireless-charging’’ dhe ka mbrojtje nga mbinxehja .

Pastaj Mi Robot Builder Rover, i cili ju lejon të grumbulloni një robot prej 1,086 copash, të cilat pastaj mund ta kontrolloni nëpërmjet një aplikacioni celular. Ka një dizajn 3-in-1 në mënyrë që të ndërtoni një rover, tank, ose buldozer, në varësi të disponimit tuaj. Mund të përdorësh aplikacionin (i cili është i disponueshëm në Android dhe iOS) për të kontrolluar mënyrën se si rrotat e robotit tjerrin dhe bëjnë këtë vegël të kryejnë truket ose të afrohet më pranë jush.

E fundit por jo më pak e rëndësishme, Mi Home Security Camera ka një pamje prej 360 °, rezolucion 1080p dhe night vision me zbulimin e lëvizjes inteligjente. Gjithashtu ofron një sistem audio dyanësh që ju lejon të përdorni kamerën për të komunikuar me vizitorët. Mund ta kontrollosh pajisjen përmes aplikacionit Mi Home.

Çmimi dhe disponueshmëria për artikujt ende nuk janë shpallur, por Xiaomi thotë se do të ketë informacion “së shpejti”.