Vivo launcon Y83

54

vivo ka nisur Y83 në Indi, telefonin që lansoi në Kinë javën e kaluar. Y83 ka çmim në INR 14,990 (225 $) dhe do të jetë i disponueshëm në internet si dhe në shitësin jashtë linje.

Y83 është një smartphone i buxhetit Android dhe paketon një ekran IPS me rezolucion 1520×720, me madhësi 6.22 inç, me MediaTek Helio P22 chipset, 4GB RAM dhe 32GB hapësirë të zgjerueshme. Gjithashtu ka një kamerë të pasme 13MP dhe një kamerë 8MP përpara. Ekziston një sensor i gjurmëve të gishtave dhe zhbllokimi i fytyrës, mbështetja e dyfishtë SIM dhe një bateri 3,260mAh.

Telefoni do të jetë i disponueshëm në ngjyrë të zezë ose prej ari duke filluar nga 1 Qershor 2018.