17 C
Tirana
Wednesday, October 23, 2019
Home Tags ZTE

Tag: ZTE

FBI dhe CIA paralajmëron qytetarët të mos përdorin Huawei

Krerët e 6 agjencive më të mëdha të inteligjencës amerikane, mes tyre FBI dhe CIA, kanë paralajmëruar amerikanët që të mos përdorin produktet dhe...

Huawei pret që të ardhurat të rriten 21 për qind pavarësisht...

Huawei Technologies pritet të shënojë një rritje prej 21 për qind në të ardhurat për 2018 deri në 109 miliardë dollarë, tha kryetari i...

Japonia do të ndalojë blerjet qeveritare të produkteve të telekomunikacionit nga...

Japonia është vendosur të ndalojë në mënyrë efektive blerjet qeveritare të produkteve të telekomunikacionit nga Huawei Technologies dhe ZTE të Kinës lidhur me frikën...

Apple është duke eksploruar mënyra të reja për të bërë ekranet...

Një patentë e paraqitur nga firma me bazë në Cupertino ka zbuluar dizajnet për një celular të palosshëm që ju mund të përthyhet në...

Cilët smartfone lëshojnë më shumë rrezatim

Sot, njerëzit nuk janë kurrë larg nga telefonat e tyre të mençur, ata janë në dorën e tyre gjatë udhëtimit të tyre, të shtrirë...

Ericsson dhe Samsung fitojnë aksione në rrjetin e pajisjeve si ZTE

Ericsson rriti pjesën e saj të tregut të rrjeteve mobile në tremujorin e dytë, ndërsa Samsung Electronics u hodh në vendin e katërt, treguan...

ZTE do të paguajë 1.7 miliardë dollarë gjobë

Sipas burimeve të brendshme, gjiganti kinez i teknologjisë, ZTE, së shpejti mund të paguajë deri në 1.7 miliardë dollarë dënim pas ndalimit të tregtisë...

Ky 1 Qershor, përveç festës së fëmijëve do të vij dhe...

ZTE Nubia Z17 ka qenë duke goditur rrjedhjet mjaft shumë në kohët e fundit, por gjithçka mund të jetë afër. Një ftesë e dyshimtë...

Axon 7s telefoni i ri nga ZTE

Kompania ZTE vazhdon t’i zgjasë jetën telefonit Axon 7 përmes versionit të përditësuar, i cili ka çip-set Snapdragon 821. Megjithatë, tash nuk është e sigurt...

Kamera e dyfishtë e procesor Snapdragon 835 – 21 Marsi sjell...

Një lajm i ri në Weibo sugjeron se jemi afër lançimit të telefonit të parë Nubia me kamerat ‘dual’. Më 21 mars, ZTE do t’i...

MOST POPULAR

LIFESTYLE