11 C
Tirana
Thursday, December 12, 2019
Home Tags Tesla

Tag: Tesla

Tesla humb 702 milion dollarë

Tesla shiti 31 për qind më pak automjete Q1 në 2019 në krahasim me përbindëshin Q4 2018.Ishte 40 për qind më pak para në...

Makina elektrike Tesla shpërthen në flakë

Ngjarja ka bërë xhiron e botës, teksa makina ishte e parkuar dhe zëdhënësi i Teslas në SHBA, tha se është dërguar një ekip në...

Tesla ka në plan për të lançuar një shërbim Robotaxi vitin...

Tesla mbajti prezantimin Autonomy Day, ku diskutoi shumë nga përpjekjet e saj në teknologjitë e vozitjes autonome. Kompania njoftoi se kompjuteri i saj i ri...

Tesla: Model 3 vetura më e shitur në zvicër

Tesla ka shitur 1094 vetura Model 3 në Zvicër gjatë muajit mars të këtij viti. “Kjo shifër e vendos markën amerikane në krye të listës...

Tesla zbulon SUV-in e e ri 4×4

Tesla ka zbuluar modelin e shumë përfolur Y, 4×4, me shtatë vende, që premton të konkurrojë në vitin 2020 SUV-ët e shumtë të nivelit...

Tesla ble prodhuesit e teknologjisë së baterisë Maxwell Technologies për 218...

Tesla ka rënë dakord të blejë kompaninë e magazinimit të energjisë Maxwell Technologies për 218 milionë dollarë në një marrëveshje të të gjitha aksioneve...

Tesla paditet për vdekjen e pasagjerëve për shkak të baterisë së...

Firma ligjore e Çikagos, Corboy & Demetrio, tha të martën se ka ngritur një padi kundër fabrikuesit të makinave elektrike Tesla duke pretenduar se...

Tesla arrin prodhimin e 1000 makinave në ditë të Modelit 3

Tesla arriti objektivin e saj të prodhimit prej 1,000 makinave Model 3 në ditë, njoftoi të premten kompania e lajmeve automobilistike, Electrek, duke përmendur...

Fitimi Panasonic varet nga shpenzimet e Tesla, por janë në bisedimet...

Panasonic njoftoi të mërkurën një rënie të fitimit tremujor përtej asaj që analistët vlerësuan, ndërsa shpenzimet u rritën në fabrikën e baterive që bashkërisht...

Tesla lançon modelin e ri prej 45,000 dollarësh

Tesla ka prezantuar të enjten një version të ri prej 45.000 dollarësh të modelit të vet të sedan Model 3 në faqen e saj...

Ndërtimi i fabrikës së Teslas do të kushtojë plot 2 miliard...

Tesla ka nënshkruar një marrëveshje me qeverinë e Shangait për një sipërfaqe prej 860,000 metrash katrorë për të ndërtuar Gigafactory e saj të parë...

Cadillac Motors përjashton Teslen në renditjen e re të sistemeve të...

Cadillac Motors e ka përjashtuar Teslan  në një renditje të re të sistemeve të makinës pjesërisht të automatizuar testuar nga Consumer Reports. Organizata jofitimprurëse, e...

Shefi i makinës Tesla kthehet tek Apple “për të punuar në...

Inxhinieria kryesore e automjetit të Tesla është kthyer te Apple për të punuar në projektin e fshehtë të makines vetë-lëvizëse. Doug Field do të bashkohet...

Tesla akuzohet se bateritë e makinave të firmës janë të...

Një ish-punonjës i Tesla ka zbuluar fotot e emaileve të brendshme, fotografive dhe numrave serik të automjeteve që ai pretendon tregojnë dështime mjedisore dhe...

MOST POPULAR

LIFESTYLE