16 C
Tirana
Tuesday, February 18, 2020
Home Tags Sony

Tag: Sony

Sony ka dhënë detajet e para se çfarë duhet të presim...

Sony premton se PS5 do të mbështesë grafika 8K, audio 3D, SSD super të shpejtë dhe një mundësi për të luajtur lojërat e PlayStation...

Sony do të zvogëlojë fuqinë puntore prej 50%

Vitin e kaluar, ata lansuan telefonat kryesorë XZ2 dhe XZ3 brenda pak muajve, ndoshta si një përpjekje për t’i kushtuar më shumë vëmendje pajisjeve...

Lojërat e ‘PlayStation’ tani mund të luhen edhe në ‘iPhone’

Përmes aplikacionit ‘Remote Play’, pajisjet ‘iOS’, ose ‘iPhone’ dhe ‘iPad’, do të arrijë të kontaktojë me ‘PlayStation’ dhe të zgjedhë se çfarë normalisht do...

Gjiganti teknologjik, Sony nuk do të prodhojë më ‘PS Vita’

Konsola u shit vetëm në 16.1 milion njësi, shumë larg çfarë PlayStation Portable kishte arritur dhe Nintendo Switch që do ta pasonte. Ndërsa ishte një...

Sony Xperia XZ4 vjen me ekran gjigand dhe shumë të sofistikuar...

Kur u lançuan Xperia XZ2 dhe Xperia XZ3, befasuan me linjat e reja dhe shumë më të këndshme, me të cilat Soni njëherë e...

PlayStation Vue tani është i integruar me aplikacionin televiziv të Apple

PlayStation Vue është integruar me aplikacionin televiziv të Apple, duke lejuar përdoruesit të shikojnë përmbajtje në kërkesë dhe të shikojnë ndeshjet sportive live në...

Sony përmirëson smartfonin Xperia

Ashtu si shumica e telefonave Android, celularët Xperia të Sony-it shtojnë një aplikacion për lëkurën dhe aplikacionin e lansimit. Kjo është për të shtuar...

Video lojrat e reja shfaqen në konferencën e mbjatur në Los...

Konferenca vjetore E3 në qendër të Los Anxhelos paraqiti këstet e fundit të "Call of Duty" dhe "Battlefield" plus oferta të reja nga kompani...

Sony rikthehet me modelin e ri te Xperia

Fansat e Xperia pa dyshim do të jenë të vetëdijshëm për mungesën e fundit të përmirësimit të Sony në gamën e Xperia. Historikisht, telefonat...

Sony do të bëhet publikuesi i muzikës botërore No.1 me marrëveshje...

Sony Corp (6758.T) tha të martën se do të paguante rreth 2.3 miliard dollarë për të fituar kontrollin e EMI, duke u bërë publikuesi...

Playstation thyhen një rekord tjetër 67.5 milion kopje të shitura...

3-mujori i dytë i vitit fiskal përfundoi më 30 shtator, për kompanitë më të mëdha që i japin publikut rezultatet e tyre financiare. Midis...

Sony Prezanton robotin qen AIBO

Sony Corporation prezantoi qenin e saj të ri robot, “Aibo”, pasardhësi i robotit tejet popullor me të njëjtin emër që doli nga qarkullimi në...

Sony nuk ka më vendin e parë, Samsung sjell super kamerën

Sony ishte i pari që ndërtoi një telefon me memorie në çip – kamera Motion Eye në Xperia XZ Premium dhe XZs (më vonë...

GFXBench nxjerr dhe Sony të bazuar në Android Oreo

Një model i ri i telefonit Sony është vërejtur në një bazë të dhënash referente. I listuar si Sony H4233 në GFXBench, pajisja mundësohet...

MOST POPULAR

LIFESTYLE