4 C
Tirana
Monday, January 20, 2020
Home Tags Samsung

Tag: Samsung

Samsung vjen me asistent dixhital – Ju prezantojmë me Bixby

Ndërkohë që detajet për këtë asistent janë ende të paketa, Neowin ka zbuluar një aplikim për markë të bërë në Rrjetin Evropian të Markave...

Ekperienca unike e Galaxy S8 që nuk do ta gjeni në...

Shumë celularë do të debutojnë gjatë këtij viti. Prej celularëve me kosto të ulët që kushtojnë më pak se $100 e deri tek celularët...

Samsung po “shkatërrohet” nga Apple

Duket se luftës mes Apple dhe Samsung nuk po i shihet fundi. Siç edhe po thuhet, gara mes këtyre dy kompanive do të jetë edhe...

Mësohet çmimi i Galaxy S8

Brenda disa javësh ne do ta kemi modelin më të ri të telefonit të shumë-përfolur të Samsung. Ndërsa tani në internet ka rrjedhur çmimi i...

Së shpejti rivali i iPad-it të ri nga Samsung

Një faqe koreane ka thënë se Samsung po e bën gati rivalin e tabletit të famshëm të Apple, iPad. Sipas këtyre burimeve thuhet se...

Dy ChromeBook të rinj nga Samsung – Parametrat…shikojini vetë

Kompania koreane samsung prezantoi para audiencës dy laptopë të ri Chromebook – Chromebook Pro dhe Chromebook Plus. Të dyja pajisjet kanë dizajn metalik dhe janë...

Samsung Galaxy S8 vjen me teknologji për skanimin e syrit, por...

Kompania gjigande koreanojugore e telefonave, “Samsung” do të bëjë çmos për të rikuperuar dëmin që bëri me modelin paraardhës, atë të “Note 7”. Kështu pritet...

A po kopjon Samsung sërish Apple?

Jo shumë kohë më parë, Samsung ka konfirmuar se Galaxy S8 nuk do të lançohet në Kongresin Botëror Mobil 2017, por në një ngjarje...

Audi vjen në treg me procesorë Samsung

Samsung Electronics dhe Audi kanë njoftuar se procesorët Exynos do të fuqizojnë sistemin e ri automatik të veturave të Audi. Ky hap do të vijë...

Galaxy C7 del në treg për 405 dollarë

Samsung Galaxy C7 Pro vjen me ekranin e madhësisë prej 5.7 inç Full HD të rezolucionit prej 1920×1080 pikselëve dhe pajisja fuqizohet nga procesori...

Galaxy S7 dhe S7 Edge kalojnë në Android Nougat

Përdoruesit të Galaxy S7 dhe S7 Edge, kontrolloni telefonët tuaj. Raportohet se Samsung ka filluar dërgimin e Android 7.0 Nougat në telefonat më të mirë...

Objektivi i Samsung? 60 milionë Galaxy S8

Sipas një raporti të ri që vjen nga Korea jugore, Samsung është duke synuar të shesë rreth 60 milionë njësi të telefonit tyre të...

Galaxy X – Arma e re e Samsung është një telefon...

Është duke u folur shumë për telefonin e ri me ekran të palosshëm nga Samsung. Ky lajm është publikuar që në vitin 2011, mirëpo...

Samsung prezanton dy telefona – Mungon Galaxy S8!

Samsung ka sjellur dy telefona të ri për 2017, por asnjëri prej tyre nuk është Galaxy S8. Galaxy A5 dhe A3 janë lansuar nga...

MOST POPULAR

LIFESTYLE