16 C
Tirana
Tuesday, February 18, 2020
Home Tags Nokia

Tag: Nokia

Nokia prezanton telefonin e zgjuar, PureView me pesë kamera

Telefoni i zgjuar PureView i prezantuar nga Nokia, është i pari në botë që shfrytëzon pesë lenta kamerash, për të realizuar një fotografi. Imazhi i...

Android-ët e quajtur Nokia do të përditësohen në Android 9 Pie

HMD Global, krijuesi i smartfonëve Android të quajtur Nokia, kishte premtuar vitin e kaluar se të gjithë smartfonë të Nokia-s do të përditësohen në...

Nokia do të zvogëlojë 350 vende pune në Finlandë si pjesë...

Prodhuesi finlandez i pajisjeve të telekomit Nokia tha të martën se do të shkurtojë 350 vende pune në Finlandë, si pjesë e planeve në...

Nokia fokusohet në tregun e 5G

Kreu i rrjeteve mobile të Nokias, po lë kompaninë finlandeze si pjesë e ndryshimeve të dizajnuara për të pozicionuar kompaninë për epokën e telekomunikacioneve...

Kryetari i Nokia-s rihap plagët e vjetra me librin e ri

Nokia ishte krijuesi më i madh i celularëve në botë dhe kompania më e çmuar e Evropës në kulmin e saj, duke përbërë rreth...

Marrëveshja 3.5 mln dollarëshe 5G e Ericsson me T-Mobile

Prodhuesi i pajisjeve të telekomit Ericsson tha të martën se kishte nënshkruar një marrëveshje shumëvjeçare prej 3.5 miliardë dollarësh për të mbështetur rrjetin 5G...

Nokia 7 Plus do të jetë telefoni i parë Nokia që...

Ndërsa eventi I  Nokia në Nju Delhi të martën ishte e gjitha për Nokia 6.1 Plus dhe Nokia 5.1 Plus, HMD mori pak kohë...

Çfarë e bën Nokia 6.1 Plus kaq të mire

Le të fillojmë me dizajnin, sepse është dizajni që është me të vërtetë një nga përdoruesit më të mëdhenj të Nokia 6.1 Plus. Duket...

Nokia siguron 500 milionë euro kredi për zhvillimin e 5G

Krijuesi finlandez i pajisjeve të rrjetit të telekomunikacionit Nokia ka siguruar një hua prej 500 milionë eurosh (572 milionë dollarë) nga Banka Europiane e...

Telefoni Nokia me një chipset Snapdragon 710

Duket sikur chipset Snapdragon 710 është një hit me krijuesit e telefonit. Edhe Google mund të punojë në një Pixel në mes të diapazonit...

100 milion dollare per Nokia

HMD Global, kompania finlandeze që zotëron të drejtën për të përdorur markën Nokia, ka ngritur 100 milion dollarë fonde që synojnë të rrisin përfitimet. Duke...

Nokia 6.1 lancohet në Amerikë për $269

HMD ka njoftuar se smartphone Nokia 6.1 tani është zyrtarisht i disponueshëm në SHBA për 269 dollarë. Kjo pajisje u prezantua fillimisht për territore...

SMS e parë e dërguar sot feston përvjetorin e 25-të

Data 03 dhjetor shënon 25 vjetorin e  dërgimit të mesazhit të parë tekst,formë kjo që do të dominonte gjithë platformën e komunikimit në mbarë...

Nokia me prezanton orën e saj të mençur e quajtur Steel...

Nokia më herët ka konfirmuar se orët e mençura të kompanisë kanë pasur shitje mjaft të mirë qëkur është blerë kompania franceze Withings. Për të...

MOST POPULAR

LIFESTYLE