17 C
Tirana
Wednesday, October 23, 2019
Home Tags Nissan

Tag: Nissan

Google, me partnerë për makinat vetëlëvizëse

Aleanca Renault-Nissan-Mitsubishi do të lidhet me Google për të zhvilluar taksi autonome dhe shërbime të tjera duke përdorur automjete vetë-lëvizëse. Kompania e vetëshpallshme e makinave...

Makina lukzoze Infinti QX Inspiration është një një nga konceptet më...

Infiniti u paraqit në ekspozitën e Auto Showut të Amerikës së Veriut në Detroit, vitin e kaluar, me një sedan të egër. Gjëja më...

Versioni i ri Leaf i Nissan arrin më shumë se 200...

Nissan ka premtuar një version afatgjatë të Leaf së re që nga koha e rifreskimit të makinës së famshme elektrike në vitin 2017, këtë...

Arrestohet shefi ekzekutiv i prodhuesit të makinave Nissan, Carlos Ghosn

Bosi i aleancës Renault-Nissan-Mitsubishi është akuzuar për fshehje të të ardhurave të tij deri në 35 milionë dollarë. Nissan pagoi "shuma të mëdha" për të...

Nissan Leaf bëhet automjeti i parë elektrik me teknologjinë V2G

Nissan Leaf u bë automjeti i parë elektrik (EV) për të siguruar miratimin rregullator si një ndihmesë energjie për rrjetin elektrik të Gjermanisë. Teknologjia e...

Renault investon në përmirësimin e fabrikës së makinave elektrike

Renault  do të investojë më shumë se 1 miliardë euro për të rritur kapacitetin e prodhimit të automjeteve elektrike në Francë dhe të shtojë...

Arrin mbi 200 km/orë me makinën reale duke e drejtuar vetëm...

Një makinë Nissan GT-R ka xhiruar në pistë e drejtuar vetëm me një telekomandë PlayStation-i. Makina u modifikua në timon, gaz dhe frena për t’u...

370Z Heritage Edition makina e re nga Nissan

Nissan ka përgatitur modelin 370Z Heritage Edition, me të cilin dëshirojnë të përkujtojnë automobilin e tyre të popullarizuar sportiv Coupe 240Z. Blerësit mund të llogaritin...

MOST POPULAR

LIFESTYLE