6 C
Tirana
Friday, February 28, 2020
Home Tags IOS

Tag: iOS

Versioni i ardhshëm i iOS për iPhone dhe iPad me shumë...

Dark mode duhet të funksionojë ngjashëm me atë në macOS Mojave. Përdoruesit do të kenë një “dark mode” të aplikuar në mbarë sistemin.Aplikacionet që...

Facebook, ja si ta çaktivizoni gjurmimin e vendndodhjes

Në një mënyrë ose tjetër aplikacionet që ne mbajmë në celularët tonë të zgjuar kanë në dispozicion të dhënat tona personale. Pothuajse pa e kuptuar...

Google çaktivizon aplikacionin e iPhone

Google njoftoi të mërkurën se ka lejuar një aplikacion iPhone që kishte paguar disa përdorues për të instaluar dhe për të studiuar zakonet e...

Keshillat më të fundit / Ja cilat janë disa përditesime që...

Zakonisht përditësimet (update) dhe upgrade (përmirësime) bëhen me synime të mira. Duke patur këtë ndërmend shumica prej nesh i instalojmë sapo ato janë të...

Si të merrni maksimumin e iOS 12 nga aplikacioni shortcuts

Në iOS 12, Apple prezantoi një mënyrë të re dhe të dobishme për ta bërë jetën tuaj më të lehtë duke bashkuar gjërat që...

Karakteristikat më të reja të versionit iOS 11.3

Apple zbuloi për adhuruesit e iPhone karakteristikat më të reja të cilat do të disponohen kur të lancohet versioni 11.3 iOS.Përditësimi do të ofrojë...

Nëse skaji i sipërm i iPhone X ju bezdis, ky aplikacion...

Apple ka miratuar aplikacionin Notch Remover në App Store, i cili largon skajin e sipërm në modelin më të ri iPhone X. Ky aplikacion vendos...

iPhone X me kameran më realistike në botë, ndaj dhe përdoruesit...

Apple e ka quajtur iPhone X “e ardhmja e iPhone”, kjo për shkak të teknologjisë së lartë që disponon ky smartfone. iPhone X ka ardhur...

Më datë 24 nëntor iPhone X vjen dhe në Kosovë

Apple ka njoftuar se iPhone X, e ardhmja e telefonave të mençur, do të arrijë dhe në 13 shtete dhe të premten, më 24...

Apple vitin e ardhshëm planifikon 2 telefona të përmisuar

Apple planifikon gjatë vitit 2018 të prezantojë dy modele OLED iPhone, të cilat do të kenë skaje të përmirësuara prej çelikut. Në raportin e tij,...

Sipas statistikave, iPhone X ka ekranin më të mirë në botë

DisplayMate ka publikuar rezultatet e një analize të iPhone X dhe arriti në përfundimi se është ekrani më i mirë që mund të gjeni...

iPhone X e paska një huq, shkronja “i” nuk funksionon në...

Disa përdorues të pajisjeve Apple, kanë problem kur shtypin shkronjën “I”, e cila në mënyrë automatike “përmirësohet” me shkronjën “A” dhe simbolin “?”. Përdoruesi i...

Apple zhduk opsionin True Depth nga viti tjetër

Apple planifikon të zgjerojë përdorimin e sistemeve të kamerës TrueDepth në modelet e iPhone nga viti i ardhshëm, megjithatë, kompania nuk do të zbatojë...

Apple nxjerr iPhone 8 në tregun Kinez

Në Kinë ka dalë në shitje iPhone dhe interesi ishte i menjëhershëm: radhë të gjata njerëzish janë mbledhur përpara dyqaneve në Pekin, Shangai dhe...

MOST POPULAR

LIFESTYLE