16 C
Tirana
Tuesday, February 18, 2020
Home Tags Huawei

Tag: Huawei

Huawei shton dy opsione të reja në familjen e saj të...

Gjatë prezantimit të saj të djeshëm, kompania Huawei i shtoi dy opsione të reja në familjen e saj të orëve të mençura Watch GT...

Huawei në bashkëpunim me markën koreane “Gentle Monster” për të zhvilluar...

Gjatë lançimit të serisë së tyre P30, Huawei njoftoi se ka bashkëpunuar me markën koreane të syzeve optike “Gentle Monster” për të zhvilluar syze...

Huawei lançon dy telefonat e rinj

Kompania e telefonave, Huawei përkundrazi ka qenë mjaftë e sulmuar në muajt e fundit, nuk po e ka ndërmend të ndalet. Ata pritet që javën...

FBI dhe CIA paralajmëron qytetarët të mos përdorin Huawei

Krerët e 6 agjencive më të mëdha të inteligjencës amerikane, mes tyre FBI dhe CIA, kanë paralajmëruar amerikanët që të mos përdorin produktet dhe...

Huawei P30 Pro do të ketë katër kamera të pasme

Javën e kaluar CEO i Huawei Richard Yu konfirmoi për Weibo se flagshipi i ardhshëm i kompanisë P30 do të ketë katër kamera të pasme. Tashmë...

Deutsche Telekom shqyrton planet e prokurimit mes shqetësimeve të Huawei

Deutsche Telekom tha të martën se po shqyrton planet e prokurimit të pajisjeve të rrjetit pasi Shtetet e Bashkuara u zhvendosën për të kufizuar...

Huawei pret që të ardhurat të rriten 21 për qind pavarësisht...

Huawei Technologies pritet të shënojë një rritje prej 21 për qind në të ardhurat për 2018 deri në 109 miliardë dollarë, tha kryetari i...

Huawei dënon dy punonjës dhe shkurton pagën e tyre pas një...

Huawei ka ulur pagën e dy punonjësve të saj pasi një iPhone është përdorur për të dërguar një përshëndetje të Vitit të Ri nga...

Huawei do të shpenzojë 2 miliardë dollarë gjatë pesë viteve për...

Huawei Technologies tha të martën se do të shpenzojë 2 miliardë dollarë gjatë 5 viteve të ardhshme për t'u përqëndruar në sigurinë kibernetike duke...

T-Mobile, Sprint e shohin Huawei-n të shmangë shitjen e 26 bilion...

T-Mobile US dhe Sprint Corp besojnë se oferta e pronarëve të huaj të tyre për të ndaluar përdorimin e pajisjeve Huawei Technologies do të...

Huawei P30 Pro do ti mungojë në një nga tiparet më...

Sipas pëshpëritjeve më të fundit, Huawei nuk po kërkon të bashkohet me garën megapixel me smartfonin e tij të ardhshëm. Ndryshe nga aparate rivale...

Japonia do të ndalojë blerjet qeveritare të produkteve të telekomunikacionit nga...

Japonia është vendosur të ndalojë në mënyrë efektive blerjet qeveritare të produkteve të telekomunikacionit nga Huawei Technologies dhe ZTE të Kinës lidhur me frikën...

Huawei Mate 20 Pro nuk do të dali në shitje në...

Në ktë kohë vitin e kaluar, Huawei ishte duke punuar prapa skenave për të siguruar marrëveshjen e saj të parë të bartësit në Shtetet...

Telefoni i Huawei Porsche është kthyer dhe ende është i shtrenjtë

Huawei Porsche Design Mate 10 RS ka pak më shumë se gjashtë muaj që ka dale ne treg, por kompania tashmë është kthyer me...

MOST POPULAR

LIFESTYLE