6 C
Tirana
Friday, February 28, 2020
Home Tags Google

Tag: Google

Kompanitë Apple dhe Google kanë larguar aplikacionin TikTok nga lista e...

Gjykata më e lartë në Indi ka refuzuar të martën një apel nga pronarja e këtij aplikacioni, kompania kineze, ByteDance, që të suspendohet ky...

“Google” ka marrë leje për të ofruar shërbime për transport mallrash...

Sipas lajmit në faqen e internetit të “The Verge” mësohet se kompania “Wing” e themeluar me investimet e Alphabet Holding ka marrë një licencë...

Pixel watch do të konkurojë me Apple watch

Tani, Patent and Trademark Office nga Shtetet e Bashkuara ia ka miratuar patentën kompanisë Google, e cila e zbulon punën në mekanizmin e kapëses,...

Kto janë uebsajtet më të vizituara në gjithë botën

Çdokujt ja merr mendja që motori i kërkimit Google është në vendin e parë. A keni menduar ndonjëherë se cilat janë uebsajtet më të vizituar...

“YouTube” hoqi dorë nga prodhimet televizive me buxhet të lartë, duke...

Vendimi, sipas “Bloomberg”, vjen si pasojë e rezultateve të dobëta krahasuar me pritshmëritë. Në modelin e zgjedhur nga “YouTube”, prodhimet televizive me buxhet të...

Mbyllet rrjeti social Google+

Pasi u lëshua në vitin 2011 për të konkurruar Facebook dhe Twitter, kjo platformë ishte përpjekja e katërt e Google për të ngritur një...

Google ka ndaluar së shitur smartfonët Pixel 2 dhe Pixel 2...

Disa modele mbeten në shitje në distributorë të ndryshëm. Për shembull në Best Buy Pixel 2 XL shitet për 399 dollarë për modelin 64GB. Pixel...

Google gjobitet 1.7 miliard dollarë nga BE

Google është duke u dënuar mbi kontratat kufizuese të detyruara ndaj klientëve duke përdorur biznesin e tyre AdSense. Google akuzohet se abuzon me pozicionin e...

Google po përgatitet të hyjë luftën e video lojërave

Makineria e kërkimit sot në mesditë mban eventin e saj Game Developers Conference ku pritet të prezantojë “Netflix-in e lojërave”. Ajo çfarë raportojnë mediat është...

10 gjëra çfarë duhet të dini sot në teknologji

Samsung prezanton telefonin me ekran me palosje. Galaxy Fold kushton 1,980 dollarë dhe del në shitje më 26 Prill. Samsung prezantoi Galaxy S10 dhe S10...

Google ka për qëllim të krijojë një projekt misterioz për video-lojrat

Qëllimi i Google është të krijojë një shërbim “streaming” i cili ofron lojërat më popullore në disa pajisje përfshirë Chromecast apo pajisje të dedikuara. Google...

Google Pixel, tejkaloi të gjithë rivalët si telefoni me rritjen më...

Që kur u prezantuan për herë të parë në botë, telefonat Google Pixel kanë dëshmuar të jenë shumë të famshëm, me deklarata të guximshme...

Google, me partnerë për makinat vetëlëvizëse

Aleanca Renault-Nissan-Mitsubishi do të lidhet me Google për të zhvilluar taksi autonome dhe shërbime të tjera duke përdorur automjete vetë-lëvizëse. Kompania e vetëshpallshme e makinave...

Aplikacioni Gmail ndryshon pamjen, do të ketë thuajse krejtësisht ngjyrë të...

Google ka vendosur ta ndryshojë këtë aplikacion, në mënyrë që të përshtatet sa më shumë me faqen kryesore të përditësuar në sistemin e ri. Pamjet...

MOST POPULAR

LIFESTYLE