17 C
Tirana
Wednesday, October 23, 2019
Home Tags Ford

Tag: Ford

Ford do të prodhojë sa më shpejt një model krejtësisht elektrik

Një ditë pas publikimit të rezultateve tremujore të “Ford”, vjen në kuadrin e planit të investimeve prej 11 miliardë dollarësh të filluar vitin e...

Ford publikon fotot dhe detajet teknike të versionit sportiv Focus ST

Ford ka publikuar fotot dhe detajet teknike të versionit sportiv Focus ST i ri që do të jetë i disponueshëm me motorë benzinë dhe...

Ford Mondeo vjen me tre variante të reja në treg

Ford Mondeo icili është lansuar në vitin 2015, nuk ka pësuar asjë ndryshim, deri në paraqitjen e fundit në Brussels Motor Show. Makina hibride, është...

Ford planifikon teknologji të reja pa tel për makinat duke filluar...

Ford Motor tha të hënën se planifikon të nxjerrë një teknologji pa tel për modelet e veta të veturave në Shtetet e Bashkuara, duke...

Ford Motor, Walmart dhe Postmates do të bashkëpunojnë për të hartuar...

Ford Motor, Walmart dhe shërbimi i shpërndarjes Postmates do të bashkëpunojnë për të hartuar një shërbim për shpërndarjen e sendeve ushqimore dhe mallrave të...

Ford blen kompaninë e e-scooter Spin për 100 milionë dollarë

Ford po blen kompaninë e e-scooter Spin për 100 milionë dollarë. Fillimisht është raportuar se blerja kushton 40 milionë dollarë, që është afërsisht ajo...

“Dritarja e zgjuar” e Ford ndihmon të verbërit të shohin pejsazhin

Ford ka krijuar një pajisje që mund të ndihmojë pasagjeret me vështirësi shikimi të kuptojnë se çfarë pamje duket rreth tyre. Është quajtur "Feel...

Ju duhet një makinë smart? Lista e mëposhtme e karakteristikave ju...

Teknologjia automative ka progresuar me hapa të mëdhenj dhe shërbimi informativ mbi vlerësimin e makinave ka publikuar një raport mbi karakteristikat e makinës së...

Katë kompani nga më të mëdhat e makinave bashkojnë fuqitë

Katër kompanitë më të mëdha të automobilave kanë arritur marrëveshje për krijimin e rrjetit evropian të mbushjes me fuqi të madhe për automjetet elektrike. Sipas...

Mustangu i fundit do të kushtojë 22 mijë euro

Mustangu i ri do të arrijë shpejtësinë nga zero deri në 100 kilometra në orë për katër sekonda, duke u bërë më i shpejtës...

Ford Focus RS vjen më 2018

Focus RS që është lançuar gjatë këtij viti, mund të blihet me çmim fillestar prej 36 mijë dollarëve, por gjërat ndryshojnë më 2018. Ata që...

Ford me nga 730 kuajfuqi do të përdoren nga policia e...

Kompania Ford do të lansojë një edicion të limituar të modelit Mustang, që do të dedikohet vetëm për njësitet policore në Kaliforni të Shteteve...

350 km në orë – Ford GT “poshtëron” McLaren e Ferrari

Prodhuesi amerikan Ford, e ka krijuar modelin më të shpejtë deri më tani, që zyrtarisht arrin shpejtësinë 350 kilometra në orë. Me këtë GT, kompania...

350 km/h – Ford poshtëron McLaren dhe Ferrari

Prodhuesi amerikan Ford, e ka krijuar modelin më të shpejtë deri më tani, që zyrtarisht arrin shpejtësinë 350 kilometra në orë. Me këtë GT, kompania...

MOST POPULAR

LIFESTYLE