4 C
Tirana
Monday, January 20, 2020
Home Tags Facebook

Tag: Facebook

Instagram është duke punuar në platformën e shpërndarjes së fotografive

Ky aplikacion nuk do të rekomandojë më materiale, që kanë përmbajtje të papërshtatshme, megjithëse nuk i thyen rregullat e Instagramit – në opsionin Explore,...

Miliona fjalëkalime të rrjetit social ‘Instagram’ janë lejuar të ekspozohen nga...

Gjiganti i medias sociale tha se zbuloi fjalëkalime shtesë të ruajtura në tekst të thjeshtë, pasi besonte se ishte i kufizuar në dhjetëra mijëra...

Facebooku ka në plan ta integrojë funksionin chat përsëri në aplikacionin...

CEO i Facebook, Mark Zuckerberg, ka konfirmuar se kompania ka plane ta bëjë një hap të tillë, por theksoi se kjo nuk do të...

Këtyre rrjeteve sociale iu kishte rënë sistemi dhe përdoruesit nuk mund...

Facebook dhe Instagram kanë rënë këtë të diel së funksionuari duke krijuar vështirësi në logimin për miliona përdorues. Facebook dhe Instagram për më shumë se...

Komisioni Evropian njoftoi sot se Facebook ka ndryshuar kushtet e përdorimit

Facebook ndryshoi kushtet e përdorimit pas bisedës me KE dhe organet evropiane të mbrojtjes së konsumatorit. “Tani përdoruesit do të kuptojnë qartë se rrjeti social...

Snapchat do të sjellë një funksion të ri

Snapchat ka provuar disa metoda për tu ballafaquar me Instagram por përpjekja e fundit duket e një stili të vjetër. Së fundi hulumtuesit kanë zbuluar...

Facebook shton mjetet për të ndaluar urrejtjen

Pas ngjarjeve tragjike të tilla si të shtënat Christchurch që u transmetuan në internet, kompania po ndërmerr hapa shtesë për të zvogëluar shanset për...

Ja kush mund ta lexojë fjalëkalimin tuaj në Facebook dhe Instagram

Facebook ka njoftuar qindra miliona përdorues se fjalëkalimet e tyre janë ruajtur në bazën e të dhënave nga kompania me tekst, duke vënë kështu...

Ky është tipari i ri iMessenger

Nuk ka asgjë më të turpshme sesa t’i përgjigjeni mesazhit të një miku, vetëm për të kuptuar se biseda ka lëvizur në diçka krejtësisht...

Një prej themeluesve të WhatsApp kërkon që të mbyllni llogarinë në...

Brian Acton është një prej themeluesve të WhatsApp, që përfitoi nga Facebook 19 miliardë dollarë, pasi e shiti kompaninë që e kishte krijuar. Për tri...

Misteri i ndërprerjes më të gjatë i rrjeteve sociale

Rrjeti social Facebook përjetoi ndërprerjen më të gjatë në historinë e tij. Shërbimet e tij kyçe kanë qenë të papërdorshme për përdoruesit për pjesën më...

Facebook zbulon tiparin e ri “Watch Party”

Facebook lansoi një opsion të ri në korrik të vitit të kaluar për të lejuar anëtarët e grupit të shikojnë video drejtpërdrejt ose të...

Bie sistemi i Facebook, WhatsApp dhe Instagram, përdoruesit të shqetësuar?

Nëse keni pasur problem të hyni në llogarinë e juaj në Facebook, WhatsApp dhe Instagram, mos u brengosni sepse nuk jeni të vetmit. Këtyre rrjeteve...

Sipas një raporti të ri, Facebook po zhvillon një teknologji që...

Drejtuesi i Facebook, Mark Zuckerberg do që të ndërtojë një kompjuter që mund të lexojë mendimet e përdoruesve. Në një të ardhme të afërt, ky...

MOST POPULAR

LIFESTYLE