16 C
Tirana
Tuesday, February 18, 2020
Home Tags BMW

Tag: BMW

BMW pritet të tërheqë 360.000 vetura nga tregu kinez, kanë problem...

Rreth 20 persona kanë humbur jetën që nga 2013 në aksidente rrugore që lidhen ngushtë me airbegët e prodhuar nga "Takata" në të gjithë...

BMW dhe Microsoft do të bashkëpunojnë për të përhapur “fabrikat smart”

Prodhuesi gjerman i automjeteve BMW Group dhe Microsoft, kanë vendosur që të bashkëpunojnë për të përhapur “fabrikat smart” si dhe për t’i hapur ato...

BMW shpërblen të punësuarit

Gjiganti automobilistik BMW do t’i paguajë punonjësve të saj në Gjermani një bonus vjetor prej 9,175 euro, që është 280 euro më pak se...

BMW zbulon vargun e ri të orave

BMW, së bashku me Grupin Fossil, ka zbuluar një varg të ri të orëve, të vendosura për t’u lançuar këtë verë. Orët ndahen midis dy...

BMW lançon makinën M850i xDrive Coupe First Edition

Dëshironi të jeni një nga të parët në rrethin tuaj që sillni në shtëpi një 'Coupe' të re BMW të serisë 8? Makina quhet BMW...

BMW prezanton skuterin elektrik X2City

Gjiganti gjerman BMW nuk prodhon vetëm makina, por ka një emër të njohur edhe në botën e motoçikletave, ndërsa tani ka hyrë edhe në...

Prodhuesit gjermanë në bisedime për sistemin e lëvizjeve autonome

Prodhuesit gjermanë Daimler, BMW dhe Volkswagen, dhe disa nga furnizuesit e tyre të mëdhenj janë në bisedime për zhvillimin e një sistemi të përbashkët...

BMW, Vodafone dhe Ericsson i bëjnë thirrje BE-së të marrë në...

BMW, Vodafone dhe Ericsson bënë përpjekje të fundit për të bindur Komisionin Evropian për të hapur rrugën për përdorimin e teknologjisë 5G në makina. Kompanitë...

BMW zgjeron shërbimin për përhapjen e makinave DriveNow në Londër

BMW po zgjeron shërbimin e vet për përhapjen e makinave DriveNow në pesë lagje të Londrës, pasi prodhuesi i makinave kapërcen disa nga barrierat...

Northvolt bie në marrëveshje me BMW përpara mbledhjes së fondeve

Northvolt i Suedisë ka siguruar një partneritet me makinën gjermane BMW dhe kërkon më shumë fonde nga Banka Europiane e Investimeve për të ndihmuar...

BMW thotë se rivalët janë të interesuar në bashkimin e forcave...

Rivalët dhe BMW  po konsiderojnë bashkimin me partneritetin e vet për zhvillimin e makinave vetëlëvizëse pasi fitimet e industrisë së automobilëve vijnë nën rritje,...

BMW do të paguajë një gjobë prej 11.6 milionë $

Prokurorët shtetit gjermanë do ti vënë BMW-se  një gjobë prej rreth 10 milionë eurosh (11.6 milionë dollarë). Gazeta Süddeutsche Zeitung raportoi këtë mëngjes se...

Shoferët mund të zëvendësojnë çelësat e makinave me iPhone

Ditët e shoferëve që pastrojnë shtëpinë për çelësat e makinave të humbura mund të mbarojnë pasi një grup kompanish, duke përfshirë Apple, zbuluan standardet...

Jaguar lançon makinën e parë elektrike

Jaguar ka zbuluar versionin e prodhimit të SUV-së së tij të parë -tërësisht elektrik duke konkurruar përballë makinave të tjera luksoze të cilat punojnë...

MOST POPULAR

LIFESTYLE