16 C
Tirana
Tuesday, February 18, 2020
Home Tags Amazon

Tag: Amazon

Droni që paloset në madhësinë e një telefoni

Ka një ton të gjërave për të çmuar në lidhje me Holy Stone HS160 Shadow FPV Camera Drone, e cila aktualisht është në dispozicion...

Amazon synon të hapë këtë vit librari të reja me katër...

”Pas një studimi të kujdesshëm të tregut, ne vendosëm të ndërpresim programin tonë të kioskave pop-up për të shtuar numrin e dyqaneve ‘Amazon Books’...

Facebook e ka seriozisht për t’iu futur garës për asistentin inteligjent

Gjiganti i rrjeteve sociale ka shtuar përpjekjet për të krijuar çipin e tij të inteligjencës artificiale. Këtë e ka pranuar edhe zyrtari i Facebook,...

Walgreens dhe Microsoft po bashkëpunojnë për të zhvilluar shërbime dixhitale...

Walgreens Boots Alliance dhe Microsoft Corp thanë të martën se kanë hyrë në një marrëveshje shtatëvjeçare për të hulumtuar dhe zhvilluar metoda të reja...

Amazon është gati për të investuar në teknologjinë e firmës franceze

Amazon mund të ndërtojë një pjesë prej pothuajse një të tretës në firmën e robotikës Balyo  në shtatë vitet e ardhshme, si pjesë e...

Gabimi i Amazonit lejoi përdoruesin e Alexa të merrte regjistrime...

Një përdorues i asistentit të zërit të Alexa të Amazon në Gjermani kishte akses në më shumë se një mijë regjistrime nga një përdorues...

Amazon të ulë disa tarifa për shitësit e palëve të treta

Amazon do të ulë disa tarifa që ngarkon shitësit e palëve të treta në tregun e saj, tha kompania të enjten. Njësia e tregut lejon...

Amazon anashkalon Apple për kompaninë më të vlefshme

Amazon shkurtimisht u bë kompania më e vlefshme në Wall Street të hënën, ditë pasi Microsoft  hoqi dorë nga udhëheqësi i Apple. Amazon u rrit...

Amazon mendon për të futur ndihmësin e zërit Alexa në kufjet...

Ndihmësi i zërit Alexa i Amazon do të zgjerohet në një klasë të re të pajisjeve, sidomos duke dëgjuar dhe komunikuar pa duar. Në...

Blerësit e Amazon duhet të shpenzojnë 25 dollarë për t’u kualifikuar...

Duke filluar sot në SHBA, Amazon thotë se po heq kërkesën minimale të blerjes për një urdhër për t'u kualifikuar për ofrimin falas për...

Amazon ka dhuruar 100 milionë dollarë nga shitjet që nga viti...

Amazon tha të hënën se ka dhuruar më shumë se 100 milionë dollarë që nga viti 2013 për organizatat bamirëse të zgjedhura nga blerësit. Shitësi...

Kompania e shpërndarjes Deliv ngre 40 milionë dollarë në raundin e...

Deliv , një nisje e ngjashme me Uber-in, që përdor një flotë të shoferëve të kontratës për të marrë urdhra online nga dyqanet dhe...

Snap fton kreun e reklamës së Amazon, drejtuesit e HuffPost për...

Snap tha të mërkurën se kishte punësuar kreun e reklamës së Amazon Jeremi Gorman si shefi i saj i biznesit dhe shefi ekzekutiv i...

Qualcomm bashkohet me Amazon për të përhapur përdorimin e asistentit të...

Sipas marrëveshjes, Qualcomm do të lëshojë një sërë chipash që çdo prodhues i kufje Bluetooth mund të përdorë për të futur Alexa direkt në...

MOST POPULAR

LIFESTYLE