Prezantohet Oppo Find X

44

Oppo ngacmoi ringjalljen e serialit të gjeni javën e kaluar. Gjetja e ardhshme X do të arrijë si një anije e vërtetë, që do të thotë se ka shumë të ngjarë të vijë me një chipset të lartë si Snapdragon 845, një ekran me të paktën WQHD rezolutë dhe një kamera të dyfishtë.

Rrjedhja më e fundit nga Weibo na jep një shikim të poshtër të Oppo Find X përsëri. Telefoni do të ketë konfigurimin e cam në mes të pasme, të shoqëruar nga një blic LED më poshtë dhe logon e kompanisë. Nuk ka skaner të gjurmëve të gishtave, duke sugjeruar se mund të jetë në pjesën e përparme ose mund të mungojë fare.

Oppo Gjeni rrjedhjet e X në duart e syzeve të PhotoRumored të Oppo Find X
Oppo qëndron i heshtur në detaje, por tashmë ka spekulime rreth 8 GB RAM dhe 256 GB magazinim. Gjetja X mund të ketë një kapacitet prej 4.000 mAh me ngarkim të shpejtë SuperVOOC.

Syze të tjera të përfolura përfshijnë njohjen e fytyrës 3D dhe zmadhimin optik 5X, por ato tingëllojnë më shumë si një teke, kështu që mos i merrni ato si të mirëqena.