Këtyre rrjeteve sociale iu kishte rënë sistemi dhe përdoruesit nuk mund t’i shfrytëzonin këto

Facebook dhe Instagram kanë rënë këtë të diel së funksionuari duke krijuar vështirësi në logimin për miliona përdorues. Facebook dhe Instagram për më shumë se...

Kjo është pajisja e re që mund të zbulojë kur shoferët po përdorin...

Teknologjia e re, e krijuar nga Westcotec, mund të përcaktojë se në sa makina në një shtrirje të rrugës përdoren telefonat. Kur pajisja zbulon një...

Oppo ka njoftuar zyrtarisht linjën e re ‘Reno’ të telefonave

Të disponueshëm në dy modele: Reno dhe Reno 10x Zoom, i pari do të ketë një ekran OLED prej 6.4 inç dhe do të...

“Google” ka marrë leje për të ofruar shërbime për transport mallrash me dronë në...

Sipas lajmit në faqen e internetit të “The Verge” mësohet se kompania “Wing” e themeluar me investimet e Alphabet Holding ka marrë një licencë...

Microsoft One Note pajiset me “Dark Mode”

Microsoft ka planifikuar një përditësim të aplikacionit OneNote në Windows 10 i cili sjell opsionin e ri “Dark Mode.” Prodhuesi i softueri ka filluar...

Smartphon-i ri Galaxy A80 është dizajnuar në mënyrë unike

Ndërsa imazhet dhe GIF janë treguese, të shohësh kamerën rrotulluese të telefonit në veprim përmes videove është edhe më mirë. Sa i përket specifikave, Galaxy...

Për herë të parë organizohet konferenca për teknologjinë inovative, “Egos”

Organizohet për herë të parë konferenca për teknologjinë inovative, “Egos”,  kjo ështê një nga konferencat më të rëndësishme të vitit . Kjo konferencë do...

Kjo është pija që do tju vëjë në gjumë!

‘Red Bull’ posedon moton e dhënies së krahëve, por pija e re ‘Snooze’ pretendon tu “shuajë” energjitë, përkatësisht tju vë në gjumë. Pija është krijuar...

Ja se si studentët mashtronin kompaninë Apple

Dy studentë po hetohen pasi kanë përdorur mijëra telefona falsë iPhone duke dëmtuar kompaninë Apple. Sipas akuzës, Quan Jiang e Yangyang Zhou të cilët jetojnë...

Komisioni Evropian njoftoi sot se Facebook ka ndryshuar kushtet e përdorimit

Facebook ndryshoi kushtet e përdorimit pas bisedës me KE dhe organet evropiane të mbrojtjes së konsumatorit. “Tani përdoruesit do të kuptojnë qartë se rrjeti social...