Kina nis misionet hapësinore komerciale

Një raketë kineze ka dërguar sot me sukses tre satelitë në hapësirë në misionin e parë komercial të vendit. “Një prej satelitëve pritet të përdoret...

Audi Q8 – Modern, stilistik dhe mbi të gjitha ekonomik. Tremben rivalët.

Gjiganti “Audi” vjen me versionin më spektakolar të 2017-ës të SUV-it 4×4 “Q8”, i cili sipas specialistëve të automobilizmit do të jetë një konkurent...

Zbulohen pamjet e reja të telefonit më të fundit Xiaomi

Imazhet e drejtpërdrejta të një telefoni të ri nga Xiaomi sapo janë shfaqur online. Kjo rrjedhë, që vjen në formë të një posti në...

Kompjuter sa një kartë krediti – Mos e besoni nëse dëshironi

Ditët e “zvarritjes” me një laptop nëpër duar janë drejt fundit, pasi shumë shpejt do të keni mundësinë që kompjuterin tuaj ta futni në...

I pathyeshëm dhe i lirë – C5 Pro

Kompania kineze Oukitel, ashtu siç kishte premtuar, ka lansuar smartfonin e saj të ri me dy SIM kartela, C5 Pro. Oukitel C5 Pro vjen...

“Volkswagen” tërheq rreth 50 mijë automjete nga qarkullimi – Defekt në sistemin e frenimit

Kompania “Volkswagen” ka tërhequr 49 mijë 480 automjete të saj në Kinë për shkak të defekteve në sistemin e kontrollit të shpejtësisë dhe në...

Stephen Hawking feston ditëlindjen e 75-të.

Ai është fizikanti më i famshëm që prej Albert Ajnshtajnit dhe për shumë gjeniu më i madh i kohës sonë. Më 08.01.2017 profesori nga Kembrixhi feston...

Nokia nxjerr telefonin e parë Android

Smartfoni i parë Nokia Android nga brendi i pronarit të ri të kompanisë Nokia më në fund ka arritur, por me një lajm ndoshta...

McLaren sapo la pas një vit shumë të suksesshëm

Për shumë prodhues automobilistik, viti 2016 ka qenë i dobët si në prodhim, ashtu edhe në shitje, por jo edhe për McLarenin. Kompania britanike ia...

Një përbindësh elektrik që mban firmë italiane

Shumë prej atyre që e kanë parë, kanë pyetur se çfarë është kjo ‘monstër’ në dëborë? Makina quhet Frangivento Asfanè dhe është një super...