iPhone 8 do të jetë dëshira e të gjithëve

iPhone 7 dhe 7 Plus kanë shkallën IP67 të rezistencës ndaj ujit dhe pluhurit ndërsa sipas një raporti të ri, pajisjet e Apple të...

200 km/orë mbi dy rrota dhe një motor elektrik

E ka parë dritën e prodhimit në vitin 2014 dhe tani pas më shumë se dy vitesh del në shitje për tregun Europian. Flasim...

Zbulohen pamjet e “Bishës” së Donald Trump

Kur të marrë detyrën pas 20 janarit, Donald Trump nuk do të jetë ndër Presidentët e preferuar për shumicën e amerikanëve dhe sigurisht që...

Space X lançon për herë të parë në hapësirë pas dështimit të 2016-s

Raketa SpaceX është nisur nga Kalifornia në orbitë me 10 satelitë dhe paraqet rastin e parë të lançimit nga ana e kësaj kompanie, pasi...

“AirPods” kryesojnë tregun e kufjeve wireless

Reagimet ishin nga më të ndryshimet kur kompania e njohur në fushën e teknologjisë së “smartphone”-ve, “Apple” lançoi kufjet me lidhje “wireless”, të quajtura...

Renault prezanton modelin e ri “Alpine”

Për një kohë të gjatë, prodhuesi francez i makinave ka bërë të ditur se do ta rikthejë modelin Alpine, me shumë risi dhe përformacë...

Nuk ndalet Nokia. Së shpejti modeli Nokia 8

Sipas Total Tech Media, dy telefona të pa-njoftuar të Nokia-së kanë qenë të shfaqur në ngjarjen teknologjike CES 2017. Burimet bëjnë të ditur se...

Si të vendosni zinxhirët e makinës.

Bora dhe akulli janë një ndër shkaktarët kryesorë të aksidenteve që ndodhin në dimër. Ndaj dhe është e këshillueshme që të përdoren zinxhirët në akset...

HTC sërish në qëndër të vëmendjes me modelin HTC U Ultra

Edhe pse nuk i mungoi vëmendja në 2013-tën me lançimin e modelit të parë One, HTC e ka patur të vështirë të qëndrojë në...

543 mijë Toyota largohen nga tregu

Prodhuesi japonez Toyota njoftoi se po tërheq edhe 543.000 automjete në Shtetet e Bashkuara të Amerikës për shkak të defektit të airbag-ve Takata në...