Mur xhami antiplumb rreth kullës Eiffel

Bëhet fjalë për objektin të cilën në vit e vizitojnë mesatarisht shtatë milionë persona, ndërsa kompetentët dëshirojnë që me masat e reja të mbrojnë...

E dini cili është telefoni më i shitur në botë?

Pajisjet elektronike veçanërisht telefonat mobil tashmë janë bërë pjesë e pandashme nga jeta e të gjithë njerëzve. Por, se cila pajisje duket më e...

Meizu M5s – Në treg për pak ditë

Imazhi promovues i ngjarjes zbulon se një prej tipareve kryesore të pajisjes do të jetë mbushësi i shpejtë. Edhepse ky imazh nuk specifikon emrin e...

Po përsëritet historia Jobs? – Aksionerët kërkojnë largimin e Zuckerberg nga bordi drejtues.

Një propozim është vënë përpara duke pretenduar se një kryetar i pavarur do të jetë më i mirë dhe në gjendje për të “mbikëqyrur...

Facebook heq dorë nga gjurmimi i vendodhjes suaj, WhatsApp jo

Facebook ndoshta është distancuar nga postimi i vendndodhjes mes miqve në aplikacionin e tij, por WhatsApp duket se po lëviz në këtë drejtim. Kjo e...

Askush si Apple në vitin që lamë pas

Apple ka pasur rezultate të forta financiare për tremujorin e parë të 2017. “Jemi të kënaqur tu themi se rezultatet e tre mujorit kanë gjeneruar...

Kujdes! Me këtë aplikacion, dikush mund të vjedhë identitetin tuaj online

Përveç “fake news” në rrjetet sociale shtohen edhe llogaritë “fake”, pra false. Një fenomen që po merr një rëndësi të veçantë mes adoleshentëve, që...

Burg për personin që sponsorizoi “Dark Web”-in

Një shtetas amerikan, themelues dhe menaxhues i një prej rrjeteve më të mëdha të pedo-pornografisë në atë që njihet si “DarkWeb” u dënua me...

Habit Kia – Teston makinën e re në akull

Kjo kompani me bazë në Seul të Koresë së Jugut, ka bërë të ditur më parë se do ta lansojë një makinë të tillë,...

A do të sjellë 14 shkurti Redmi Note 4X?

Tani, Xiaomi ka zbuluar se pajisja do të lansohet më 14 shkurt. Note 4X pritet të ketë një përmirësim në procesor, duke e zëvendësuar...