Kto janë shtete më të pasura në botë

Pikërisht shpenzimet mesatare për banor në vit janë edhe elementi matës i renditjes së 30 shteteve më të pasura në botë. Renditja, e cila sjell...

Motorola Razr duket e vendosur për të konkurruar me Samsung Galaxy Fold dhe Huawei...

Është ende e paqartë nëse Razr Motorola do të jetë një telefon 5G apo jo, megjithatë thashethemet aktualisht thonë se do të sjell dy...

WhatsApp rregullon problemin e bisedave që ndodhen në arkiv

Shfrytëzuesve, po iu shfaqen papritmas bisedat e arkivuara, kur dikush po shkruan ndonjë mesazh të ri. Kjo nënkupton se ndonjë bisedë që më nuk doni...

Versioni i ardhshëm i iOS për iPhone dhe iPad me shumë funksionalitete të reja

Dark mode duhet të funksionojë ngjashëm me atë në macOS Mojave. Përdoruesit do të kenë një “dark mode” të aplikuar në mbarë sistemin.Aplikacionet që...

McLaren lançon makinën unike “McLaren 720S Spider”

Disa nga konsumatorët nuk janë të kënaqur me modelet standarde nga kompania prodhuese e veturave, kështu që ‘McLaren’ ka vendosur të hapë ‘McLaren Special...

Ja kush po ua ngadalson internetin

OfCom këshillon që njerëzit t’i mbajnë pajisjet e tjera elektrike larg ruterëve sa më larg që të jetë e mundur.Këto pajisje përfshijnë celularë, TV,...

Historia e zhdukjes së mamuthëve

Historia e zhdukjes së mamuthëve ka qenë gjithmonë në qendër të kërkimeve shkencore, por tashmë ekzistojnë prova të qarta që tregojnë se ishin ndryshimet...

Acer zbuloi ditën e stoma monitorin më të fundit të lojërave

Modeli 43-inç CG437K ka një frekuencë rifreskimi prej 144hz dhe rezolucion Ultra-HD 4K 3840×2160 piksel. Vjen gjithashtu me teknologjinë AdaptiveSync për eksperiencën më të mirë...

Facebooku ka në plan ta integrojë funksionin chat përsëri në aplikacionin kryesor

CEO i Facebook, Mark Zuckerberg, ka konfirmuar se kompania ka plane ta bëjë një hap të tillë, por theksoi se kjo nuk do të...

Ky është versioni më i ri Coupe i SUV-it të Porsches, Cayenne

TopCar për Cayennen e re Coupe do të ofrojë edhe sistemin sportiv të shkarkimit të gazrave. Kompania ruse TopCar, e cila merret me modifikimin e...