Huawei lançon dy telefonat e rinj

17

Kompania e telefonave, Huawei përkundrazi ka qenë mjaftë e sulmuar në muajt e fundit, nuk po e ka ndërmend të ndalet.

Ata pritet që javën e ardhshme të lançojnë dy super telefona Huawei P30 dhe P30 Pro.

Sipas informacioneve, dy telefonat do të kenë procesor 7nm Kirin 980.

Fotografitë e para të këtyre dy super telefonave vetëm se janë lançuar.

Nga imazhet e para shihet që Huawei është duke punuar që dy telefonat t’i sjellin në ngjyra të ndryshme.