Ekrani i OnePlus 7 Pro do të vendosë një standard të ri për ekranet e smartfonëve

26

Ekzekutivi i kompanisë Pete Lau ditën e djeshme në një intervistë zbuloi disa prej detajeve të OnePlus 7 dhe modelit më premium OnePlus 7 Pro.

Ai konfirmoi se OnePlus 7 dhe 7 Pro do të vinë me konektivitet 5G. Presim që këto telefonë të konkurrojnë me Samsung, Huawei dhe Apple dhe si rezultat një çmim të përafërt me flagshipët e këtyre kompanive.

Standardi i industrisë aktualisht është 60Hz dhe vetëm smartfonët e lojërave si Razer Phone 1 dhe 2 apo Asus ROG Phone kanë tejkaluar këtë limit.

Lau gjithashtu zbuloi se OnePlus 7 do të jetë më i shtrenjtë se OnePlus 6T kur të debutojë. Pra me padyshim do të fillojë nga 579 dollarë për modelin 8GB RAM+128GB memorie. OnePlus 7 Pro sipas spekulimeve do të ketë një kamër selfie “pop-up”, zmadhim 3x optik të dhe një sensor me kënd super të gjerë.