1,000 dollarë për të blerë Galaxy S8 + me 6GB RAM

Samsung prezantoi Galaxy S8 dhe Galaxy S8 + me 4GB RAM në brendi. Por tani thashethemet sugjerojnë se ka një variant të Galaxy S8 + që është mundësuar nga 6GB RAM dhe 128GB memorie të brendshme. Ky variant thuhet se do të lëshohet vetëm në disa vende të caktuara.

84

Samsung prezantoi Galaxy S8 dhe Galaxy S8 + me 4GB RAM në brendi. Por tani thashethemet sugjerojnë se ka një variant të Galaxy S8 + që është mundësuar nga 6GB RAM dhe 128GB memorie të brendshme. Ky variant thuhet se do të lëshohet vetëm në disa vende të caktuara.

Sipas një raporti të ri, varianti i ri i Samsung Galaxy S8 + me 6GB RAM do të kushtojë më shumë se  1000 dollarë dhe do të jetë ekskluziv vetëm në Kinë.

Raporti vazhdon të përmend se opsioni i vetëm  i ngjyrës në dispozicion në këtë variant do të jetë Midnight Blue. Konsumatorët të cilët do të para-porosisin  variantin me 6GB do të marrin edhe Dex, që zakonisht kushton rreth 140 dollarë.

Pjesa tjetër e specifikave do të mbetet e njëjtë. Ekrani do të jetë me 6.2-inç me 1440 × 2960 piksel, Snapdragon 835, 128GB memorie, baterinë me 3500 mAh dhe Android 7.0.