Vivo V9 merr ulje cmimi

131

Vivo po gjalleron linjen V9 te saj me një version me ngjyrë blu Sapphire. Do të jetë në dispozicion në dyqanet e tullave dhe mortajeve duke filluar nesër dhe do të jeni në gjendje ne dyqane dhe në internet përmes Amazon India dhe e-dyqanit të vivo-s më 21 maj.

V9 vivo në Sapphire Blue do të kushtojë 220000 INR – rreth 290 €.

Nën ngjyrën e re, vivo V9 ka ruajtur karakteristikat e veta. Pikat kryesore të tij përfshijnë një IPS LCD 6.3 inç me rezolucion 1080x2280px, një Snapdragon 626 me 4GB RAM, një kamera të dyfishtë 16MP + 5MP dhe një gozhdë selfie 24MP.