Samsung papritmas konfirmon Galaxy Note9

38

Samsung zbuloi shumë më parë Galaxy Note9 të enjten në eventin e saj Unpacked në New York City. Kompania gjithashtu bëri disa njoftime të tjera, pasi paraqiti vizionin e saj për një botë të lidhur ngushtë.

“Ne po krijojmë një galaktikë të përvojave që nuk përfshijnë vetëm pajisjet dhe vendndodhjet, por platformat dhe markat”, tha DJ Koh, CEO i Samsung Electronics, në këtë ngjarje. Këto përvoja “janë ndërtuar mbi bazën e inteligjencës që mëson, miraton dhe parashikon, të mos kontrollojë zgjedhjet tuaja, por të përmirësojë aftësitë njerëzore dhe të zgjerojë mundësitë njerëzore”.

Galaxy Note9 ka një ekran 6.4 inç me një ekran fund-në-fund, që do të thotë se nuk ka asnjë bezel.

Ajo ka një bateri prej 4.000mAh, më e madhe ndonjëherë në një Shënim, e cila zgjat gjithë ditën, sipas Samsung.

Note9 vjen në dy versione, një me 128 GB hapësirë ​​ruajtëse dhe 6 GB RAM, dhe një me 512 GB hapësirë ​​ruajtëse dhe 8 GB RAM. Të dy kanë një slot kartelash microSD. Me kartën e ardhshme Samsung 512-GB, Note9 512-GB do të ketë 1 TB kapacitet ruajtjeje.

Procesori 10nm i telefonit mbështet shpejtësinë e rrjetit deri në 1.2Gbps.

Skaneri i saj i gjurmëve të gishtave gjendet në pjesën e pasme të kamerës.

Kamera inteligjente e Note9 përshtatet me dritën e ambientit. Një sensor i dyfishtë i imazhit me shpejtësi të lartë lejon që të ofrojë super lëvizje të ngadaltë. Kamera njofton automatikisht përdoruesit kur zbulon një të metë në një foto në mënyrë që të mund të marrë një tjetër shtënë. Gjithashtu përdor njohjen e skenës për të identifikuar subjekte të ndryshme dhe për të optimizuar tonin e tyre të ngjyrave.

Samsung ka ndërtuar Samsung DeX në Note9, duke i lejuar përdoruesit të futin telefonin në një ekran të madh me një përshtatës HDMI për funksionalitetin desktop. Ndërsa në mënyrë të lidhur, përdoruesit mund të kryejnë detyrat normale në Note9 njëkohësisht.

Çmimi Note9 është US $ 1,000 për versionin 128-GB dhe $ 1,250 për versionin 512-GB.