Samsung hap dyqanin e saj më të madh në mbarë botën në Indi

29

Samsung Electronics hapi dyqanin e tij më të madh në botë në Indi, duke u përpjekur për të marrë pozicionin më të favorshëm në tregun e dytë më të madh të smartfonëve në botë mes konkurrencës së ashpër nga markat kineze.

Gjigandi i teknologjisë së Koresë së Jugut, do të ndihmojë në shtrirjen e saj në Indi, në krahasim me rivalin global  Apple e cila ende nuk ka hapur asnjë dyqan.

Samsung hapi fabrikën më të madhe të smartfonëve në botë jashtë kryeqytetit indian New Delhi vetëm dy muaj më parë.

Dyqani i ri do të shfaqë pajisjet mobile Samsung, por gjithashtu do të shfaqë produktet e saj të elektronikës të konsumit dhe inovacionet më të fundit. Ajo gjithashtu do të strehojë një qendër shërbimi për telefonat.

Samsung, i cili drejton 2.100 dyqane në Indi përmes partnerëve të franshizës, po përballet me një mori markash kineze të udhëhequr nga Xiaomi.