Krijoni ftesat tuaja dixhitale me Phoster per iPhone

Ditët e ftesave te ngadalta me mail i kemi lene pas, duke marre parasysh se çdo Barbecue ne oborrin e shtëpisë, apo festë ditëlindje transmetohet nëpërmjet faqeve Facebook me ngjarje apo mesazhe tekst.

Google chrome nxjerr nje version te perditesuar per Android

Google ka përditësuar shfletuesin web të saj Chrome për Android, duke shtuar disa elemente interesante.

Revista Playboy tashme ne iPhone dhe iPad

Revista Playboy ka një aplikacion te ri ne iPhone, por në qoftë se ju do të prisni të shihni imazhe të ngjashme me ato në shtyp, do të zhgenjeheni. Aplikacioni sjell përmbajtje ekskluzive te disponueshme vetëm në aplikacion, "artikuj më të mire" nga botimi i fundit i Playboy, me përmbajtje origjinale dhe "pa nuditet".

Aplikacionet e Windows Phone po vijne ne rritje

Ne nje pyetsor te bere nga Aberdeen Group, drejtuar 348 zhvilluesve te aplikacioneve, eshte pyetur se se per ke sistem operativ ata kishin nxjere versionet e aplikacioneve dhe se per ke sistem operativ mobil kishin ne plan te programonin.

Samsung Galaxy Mega me ekran 5.8″ dhe 6.3″

Nje raport nga SamMobile tregon se Samsung po pergatit per te nxjere ne treg nje seri te re te pajisjeve Galaxy.

OUYA , video qe ju tregon konsolen e re

OUYA , video qe ju tregon konsolen e re

Perse shume iMessages mund tju bllokoje smartphone-in

iOS hacks janë asgjë e re, por ka mënyra për të rrëzuar sistemin pa qene nevoja per te kryer veprime te komplikuara apo pa zoteruar njohuri te avancuara ne programim.

Activision shfaq karaktere thuajse reale

Activision tregoi gjendjen e artit të vërtetë me grafikën ne kohë reale, duke shfaqur këtë demo me nje karakter te vecante. Lëkura e karakterit, shprehjet e fytyrës dhe sytë duken aq e vërtetë, saqe te jep nje ndjesi te çuditshme.

Cfare ngjyre ka nje pasqyre?

Cfare ngjyre ka nje pasqyre?

Lojra realiste mundesohen ne kohe reale nga Unreal 4

Bota lojrave është gati të ndryshojë thellësisht, në sajë të paisjes Unreal 4.Epic Games ekspozuan platformën e avanuar te lojrave, në Konferencën e Zhvilluesve te Lojrave 2013 (GDC 2013) e cila mund të përdoret për të zhvilluar lojra gati fotorealiste.