Aplikacioni Gmail ndryshon pamjen, do të ketë thuajse krejtësisht ngjyrë të bardhë.

Google ka vendosur ta ndryshojë këtë aplikacion, në mënyrë që të përshtatet sa më shumë me faqen kryesore të përditësuar në sistemin e ri. Pamjet...

Shpiket pajisja e cila konverton valët Wifi në elektricitet

Shkencëtarët kanë shpikur një pajisje, e cila konverton sinjalet Wi-Fi në elektricitet për të mbajtur në punë aparatura pa patur nevojë për bateri. Përfundimi është...

Prodhimi masiv i Galaxy S10 ka filluar

Samsung Galaxy S10 do të njoftohet zyrtarisht më 20 shkurt. Kjo do të thotë se në bazë të modeleve të lansimit të Samsung në...

Makinat e së ardhmes: Modelet e makinave elektrike shfaqen ne Paris

Modelet elektrike po dominojnë dhe po tërheqin prozhektorët në “Paris Motor Show” këtë vit. Në atë që konsiderohet si ngjarja më e madhe në...

Golf 8 i ri do të jetë më i kompletuar

Volkswagen Golf GTI pritet të arrijë në të njëjtën kohë të vitit, kur edhe është lansuar modeli i parë më 1976. Auto Bilt raporton...

Facebook fshin 800 llogari të rreme ku ishin pjesë e një fushate të...

Kompania "Facebook" thotë se ka fshirë pothuajse 800 faqe, grupe dhe llogari të koordinuara, joautentike të drejtuara nga Irani, që ishin pjesë e një...

Përditesimi më i fundit / Whatsapp bën ndryshimin jo të pëlqyer nga përdoruesit

Whatsapp është një prej aplikacioneve më popullorë në të gjithë botën. Kompania duket se po përgatit një përditësim të ri për këtë aplikacion, që mesa...

“Makinë kundra shiut”/ Porsche vjen me modelin më të fundit i cili…

Sistemi i improvizuar Wet Mode, është mbrojtës shumë i mirë prej ujit. Konstruksioni me peshë të lehtë dhe rrotat e gjëra, mund ta lënë në ujë Porsche 911...

Kto janë 9 aktivitetet fizike qe djegin më shumë kalori brenda një ore

Nëse dëshironi të jeni në top formë fizike, atëherë palestra është vendi ideal për t’ia filluar rrugëtimit tuaj. Megjithatë, nëse jeni lloji i personit që...

Google çaktivizon aplikacionin e iPhone

Google njoftoi të mërkurën se ka lejuar një aplikacion iPhone që kishte paguar disa përdorues për të instaluar dhe për të studiuar zakonet e...