Huawei shpall Honor 7A dhe Honor 7C në Indi

Honor 7A dhe Honor 7C sapo arritën në Indi, siç u premtua javën e kaluar. Telefonat u njoftuan në partneritet me Reliance Jio. Pajisjet...

Dalin detajet për Moto Z3 Play

Motorola Moto Z3 Play tani është shumë më pak një mister falë një dokumenti të brendshëm, të marrë nga zhvilluesit XDA. Letra e zbuluar zbulon...

100 milion dollare per Nokia

HMD Global, kompania finlandeze që zotëron të drejtën për të përdorur markën Nokia, ka ngritur 100 milion dollarë fonde që synojnë të rrisin përfitimet. Duke...

Sony do të bëhet publikuesi i muzikës botërore No.1 me marrëveshje 2.3 miliardë dollarë...

Sony Corp (6758.T) tha të martën se do të paguante rreth 2.3 miliard dollarë për të fituar kontrollin e EMI, duke u bërë publikuesi...

Levizja tjetër e Barak dhe Michelle: Marrëveshje TV me Netflix

Ish-presidenti amerikan Barak Obama dhe gruaja e tij, Michelle Obama, kanë arritur një marrëveshje për të prodhuar filma dhe seri për Netflix Inc, tha...

Parlamenti i BE-së do të transmetoje dëgjimin e Zuckerbergut

Një takim i Parlamentit Evropian të martën me CEO të Facebook Mark Zuckerberg do të transmetohet drejtpërdrejtë, zyrtarë të parlamentit dhe kompania tha të...

Samsung Galaxy J4 nje opsion ekonomik

Samsung Galaxy J4 ka një ekran 5.5 "Super AMOLED me raport të mirë 16: 9 dhe rezolucion 720 x 1280 piksele. CPU-ja quad-core Exynos...

Samsung prezanton Galaxy J6

Samsung ka shtuar dy smartphone në linjën e saj J. Galaxy J4 dhe Galaxy J6 vijnë me ekran AMOLED, një fokus në kamerat selfie...

Emiratet e Bashkuara Arabe hartojnë ligjin për 100% të pronësisë së firmave të huaja

Në një Takim Vjetor të Investimeve në Dubai të hënën, Sulltani Al Mansouri premtoi një ligj të ri të Investimeve të Huaja Direkte që...

Pronari i Chelsea Roman Abramovich pa vizë në Mbretërinë e Bashkuar

Oligarku rus dhe pronari i klubit të futbollit Chelsea, i cili është personi i 13-të më i pasur në Britani me një vlerë neto...