Fenomenet natyrore të cilat do t’i shohim gjatë 2018

Në këtë artikull do të informohemi në lidhje me disa nga fenomenet natyrore që parashikohen te ndodhin në 2018   15 shkurt – Eklispsi Diellor i...

9 faktet që duhet të dini rreth teknologjisë

Sasia e përdoruesëve që aksesojnë faqen online të Wall Street arrin në 50 milion cdo orë në ditë. Mikrosoft në mënyrë modeste tejkaloi...

Disa fakte interesante për njeriun

KOCKAT E NJERIUT Kockave Njeriut ( sidomos femuri ) është rreth 4 herë më i fortë se betoni. Një pjesë e eshtrave e cila qe...

Arsyet pse duhet të pini kafe cdo ditë

Konsumi i kafes në mëngjes,jo vetëm që është i domosdoshëm,por edhe i shëndetshëm. Më poshtë po listojmë disa nga arsyet pse: Aroma e kafes ul...

Aplikacioni që ju paguan për cdo hap,gjatë lëvizjes tuaj

Sweatcoin,aplikacioni më i ri i cili ju paguan për cdo hap.Mund të tingëllojë pa sens si fillim, por teknologjia ka menduar edhe për aktivitetin tuaj...

Samsung Galaxy S9 vjen shumë shpejt në treg

Publikohen fotot e para të Samsung Galaxy S9 dhe duken identikë me Galaxy S8. Fotot vinë nga insajderi i besueshëm i industrisë Evan Blass përmes...

Nëse merrni një mesazh të tillë në Whats App,fshijeni menjëherë

Whats App është një prej aplikacioneve më të përdorura dhe sigurisht haker-at përpiqen gjithë kohës të thyejnë sigurinë për të përvetësuar informacione tejet konfidenciale. Mesazhet...

Shkenca na surprizon sërish:Klonimi i majmunëve do të ndihmojë në luftën ndaj kancerit

Në vitin 1996,lindi delja Dolly,duke përdoeur një teknikë të quajtur transferimi nuklear i qelizave,në të cilën ADN e një kafshe vendoset në një vezë...

Skaneri i trurit tregon se me cilët njerëz ju mund të bëheni miq

A e keni vënë re se sa të ngjashëm jeni ndonjëherë me miqtë tuaj?Kjo sepse truri juaj përputhet.Nuk janë vetëm cilësitë si:gjinia,mosha,etniciteti apo dhe...

Nasa deklaron:ja çfarë do të ndodhë në 31 janar…

Më 31 janar të gjithë duhet ti mbajmë sytë nga qielli. Super hëna blu do të shfaqet dhe do të japë një spektakël për...