Shkurti sjell në treg Android Wear 2.0

Kompania “Google”, do të nxjerrë së shpejti modelin e ri të “orës së mençur”, “Android Wear 2.0”. Edhe pse nuk është vendosur një datë e...

Jahti i mrekullueshëm i Lexus

Lexus ka sjellë një prototip jahti që ka lënë pa fjalë shumë ekspertë. Jahti unik është prodhuar bazuar në modeln e tyre të veturave LFA. Ai...

A po na përgjon Facebook në çdo moment?

Facebook mund të jetë duke e përdorur celularin e përdoruesve për të mbledhur të dhëna mbi atë çfarë janë duke biseduar, ata aplikacioni i...

Galaxy S7 dhe S7 Edge kalojnë në Android Nougat

Përdoruesit të Galaxy S7 dhe S7 Edge, kontrolloni telefonët tuaj. Raportohet se Samsung ka filluar dërgimin e Android 7.0 Nougat në telefonat më të mirë...

Lamtumirë sinjaleve analoge FM të radios

Norvegjia është i pari vend në botë që fillon mbylljen e sinjaleve analoge të radios. Vendi nordik nis kështu ndërprerjen e sinjalit “FM” në...

Facebook do të lejojë reklama në videot e tij

Facebook kërkon të bëjë para edhe me videot. Sipas ReCode rrjeti social po punon mbi futjen e reklamave në mes të videove që shihen...
Alisa Shevcenko, njeriu nga i cilit mendohen se janë ideuar shumë komplote

Hakerja më famshme në botë është nga Rusia

Gratë hakere janë të pakta, por që ekzistojnë, kjo është e sigurtë. Më e komplikuar është të kuptosh nëse dikush nga ato bën pjesë...

Shqiptarit më të famshëm në botë i pezullohet llogaria e Twitter-it

Shqiptaro-amerikanit Martin Shkreli i është pezulluar llogaria në Twitter pasi akuzohet për ngacimin e gazetares Lauren Duca. Sipas BBC-së, ky pezullim është i lidhur pikërisht...
Steve Jobs duke prezantuar modelin e parë iPhone

Sot është përvjetori i 10-të i revolucionit më të madh teknologjik

Një telefon, një lexues muzike, një pajisje për të bërë kërkime në internet dhe për të kontrolluar emailin. Të gjitha këto funksione tani janë të...
Ish administratorja ekzekutive Tereza Mejer

Që sot nuk do të ketë më Yahoo

Yahoo! ndryshon emër, dhe revolucionarizohet me daljen nga skena të administratores së deleguar Marissa Mayer dhe bashkëthemeluesit David Filo, teksa pritet finalizimi i tratativave...