Audi prezanton modelin me te ri Q8 Suv

58

Per te gjith ata qe jan te apasionuar pas makinave  Audi,duhet  bëni edhe pak durim për të parë modelin më të ri të kësaj kompanie.

Audi ndonese zyrtarisht do te prezantoje ne qershor te ketij  modelin e saj të ardhshëm, Q8 SUV, që zyrtarisht nënkupton hartimin e versionit të prodhimit të rivalit të saj Range Rover për herë të parë.

Dizajni i përgjithshëm është identik me Q7, por ju do të shihni se Q8 do të komandojë një prani më të habitshme në rrugë.

Opsionet e motorit priten të jenë mjaft të pakta dhe do të ndryshojnë nga një mori njësish benzine dhe nafte, duke përfshirë edhe hibridin.

Per modelin Q8 SUV punimet kane filluar afro nje viti me pare,por tani duket se cdo gje eshte gati,vetem duhet pritur edhe pak qe kompania ta nxjerri ne treg.