Asus Zenfone 5 vjen ne Europe

51

Asus prezantoi Zenfone 5 në shkurt në MWC, por pajisja akoma nuk është shfaqur në treg në disa vende. Kjo së shpejti do të ndryshojë për Holandën dhe ndoshta edhe vende të tjera brenda BE-së.

Shitësi i mirënjohur Belsimpel tani po merr porosi paraprake për Zenfone 5, kështu që nëse je në Holandë, mund të sigurohesh që të jesh ndër njerëzit e parë atje që të zotërosh një. Çmimi që ju duhet të paguani për këtë privilegj është € 399 pa SIM te paracaktuar.

Dërgesat duhet të vonohen rreth dy javë, kështu që shpresojmë se Zenfone 5 do të jetë në derën tuaj deri në fund të muajit. Zenfone 5 krenohet me një ekran me prekje 6 inç LCD me 1080 x 2246, Snapdragon 636 në krye, 4GB RAM, dy kamera 12 MP + 8 MP në anën e pasme, një snapper automatik prej 8 MP dhe një bateri me kapacitet prej 3,300 mAh . Ai ka sistemin operativ Android 8.0 Oreo.