LATEST ARTICLES

Snapchat mesa duket ka të reja

Evan Spiegel, CEO i Snapchat zbuloi në një takim virtual me pyetje-përgjigje se një ndryshim i madh në dizajn do të vijë së shpejti...

Exynos 9810, çipi i ri nga Samsung, me dizanj elegant dhe tepër i fuqishëm

Kompania Samsung ka prezantuar çipin Samsung Exynos 9810, i cili do të përdoret në serinë e nëntë të procesorëve mobilë Samsung Exynos. Ai është pasues...

Nëse skaji i sipërm i iPhone X ju bezdis, ky aplikacion mund t’ju ndihmojë

Apple ka miratuar aplikacionin Notch Remover në App Store, i cili largon skajin e sipërm në modelin më të ri iPhone X. Ky aplikacion vendos...

Ja c’ka ndodhur me kodrën më të famshme në botë

Në vitin 1996 Charles O’Rear ishte duke udhëtuar për t’u kthyer në shtëpi, kur një pamje i vrau sytë dhe si fotograf profesionist nuk...

Corvette ZR1 është modeli më i shpejtë i prezantuar nga Chevrolet

Chevrolet ka zbuluar Corvette-n më të shpejtë ndonjëherë. Bëhet fjalë për Chevrolet Corvette ZR1. Me një motor V8 dhe 7 marshe, kjo makinë mendohet se...

Po vijnë festat? Ja cfarë duhet të instaloni në telefonin tuaj

Periudha festive e fundvitit po afron, dhe shumë po mendojnë të nisin përgatitjet. Fatmirësisht janë një sërë aplikacionesh me temën e Krishtlindjeve që ju...

Kina zotëron superkompjuterat më të fuqishëm në botë

Kina ka zbritur nga froni Shtetet e Bashkuara sa u takon “superkompjuterave”. Bëhet fjalë për sisteme të mëdha dhe të kushtueshëm të përbërë nga qindra...

Po, makinat elektrike mund të arrijnë shpejtësi marramëndëse

Një kompani e re kaliforniane e quajtur RAESR (Rice Advanced Engineering Systems and Research) ka zbuluar një makinë krejtësisht elektrike që arrin një shpejtësi...

Pas Elon Musk lajmëron dhe Stephen Hawking, Inteligjenca Artificiale do të na shkatërroj

Fizikanti i njohur botëror Stephen Hawking ka paralajmëruar se inteligjenca artificiale (IA) ka potencialin për të shkatërruar qytetërimin dhe mund të jetë gjëja më...

Xiaomi tjetër rekord, 3 minuta shet 150 mijë Redmy Y1

Xiaomi të enjten lançoi modelet e reja – Redmi Y1 dhe Redmi Y1 Lite, dhe shitja e tyre e parë rezultoi me mbi 150,000...